نتایج جستجو برای عبارت :

تمرکز

«چی می‌خواستم بگم؟» و یا «داشتم چی‌کار می‌کردم؟» احتمالا سوالات آشنایی برایتان هستند. نداشتن تمرکز حواس مساله‌ای است که خیلی‌ها با آن دست به گریبانند. ناتوانی ما در تمرکز به دلیل خستگی، بی‌انگیزگی یا هر چیز دیگری که باشد، بهره‌وری و به دنبال آن شانس موفقیت را کاهش می‌دهد. لازم نیست مانند «جردن بلفورت» در «گرگ وال‌استریت» عمل کنید! راه‌های بهتری هم برای افزایش تمرکز حواس وجود دارد. در این مقاله می‌خواهیم تعدادی از توصیه‌های کارشن
تمرکز چیست ؟
تمرکز کردن یعنی اینکه فرد بتواند توجه و اراده‌‌اش را همسو کند و کنترلِ توجه خود را در اختیار داشته باشد. تمرکز یعنی تواناییِ متمرکز کردن ذهن بر روی یک موضوع، شیء یا فکر و بیرون راندن تمام افکار، ایده‌ها، احساسات و هیجان‌های نامربوط از ذهن. تمرکز یعنی به‌جایِ از این شاخه به آن شاخه پریدن و از دست دادن توجه، زمان و انرژی، در هر زمان تنها یک کار انجام بدهیم.
ادامه مطلب
کتاب
«تمرکز»، نوشته دانیل گلمن (-۱۹۴۶)، تحلیلگر اقتصادی آمریکایی است.
نویسنده کتاب پرفروش «هوش عاطفی» در این کتاب به راز مهم عملکرد عالی، یعنی
توجه و تمرکز می‌پردازد. توجه و تمرکز در واقع مثل یک عضله است. هرچقدر
بیشتر از آن استفاده کنید قو‌ی‌تر می‌شود. ولی اگر آن را کم به‌کار بگیرید
ضعیف‌تر خواهد شد.
در این کتاب دکتر گلمن، در عصری که عوامل مختلف
باعث حواس‌پرتی و گیجی ما می‌شوند و همواره در معرض بمباران اطلاعات هستیم،
به تجزیه و تحلیل
✍️ تمرکز بر مشکلات باعث می‌شود مردم علی رغم اینکه صدها متر از چاه دور هستند باز هم با سر به داخل آن سقوط کنند. با تمرکز بر مشکلات شاید وضعیت غم‌انگیزی ایجاد کنید و صد البته توجه بیش از حد به مشکلات یکی از دلایل اصلی شکست یا عدم موفقیت بیشتر مردم در زندگی است.
قانون جذب می‌گوید: مشابه، مشابه را جذب می‌کند؛ بنابراین اگر به تمرکز بر مشکلات ادامه دهید مشکلات بیشتری جذب می‌کنید. شکایت کردن هم به نوعی تمرکز بر مشکل محسوب می‌شود. در عوض، باید به

موقع درس خوندن تمرکز ندارم!

بسیاری از دانش آموزان  یک عبارت را خیلی به کار می‌برند : «نمیتوانم درس بخوانم چون تمرکز ندارم». خیلی از آن ها فکر می کنند ذاتا آدم حواس پرتی هستند در صورتی که این دیدگاه غلط است چرا که تمرکز حواس یک امر اکتسابی است و ذاتی نیست. هر کس با هوش عادی می تواند به تمرکز حواس خیره کننده ای دست یابد و عوامل عدم تمرکز را از بین ببرد. البته حواس پرتی هیچ موقع به صفر نمی رسد اما میتوان میزان آن را تا حد قابل ملاحظه ای کاهش داد.
سلام.
هر قدر میخوام یک داستان رو بخونم انگار نمیشه که نمیشه. تقریبا یک ساعت روی یک صفحه گیر کردم و هنوز هم نتونستم بخونمش. یک لحظه به خودم اومدم و متوجه شدم تمرکز کافی برای خوندن این داستان رو ندارم.
نتایج بررسی هام درباره عدم تمرکز و روش های درمان اون رو در این مطلب نوشتم.
ادامه مطلب
بعد از انتخاب هدف باید یادبگیریم تا روی هدفمان متمرکز نیز باشیم تا بتوانیم به اهدافمان برسیم.
جمله ای از بیل گیتس را به خاطر می‌آورم که اینگونه بیان کرد:((برای موفقیت باید روی هدف تمرکز کرد)) 
همه ی افرادی که در بلند مدت موفق هستند، یک ویژگی خاص دارند :
آن ها همیشه در حال تلاش و ایجاد تغییر مثبت در جهان هستند و این کار را با ایجاد تمرکز روی اهدافشان انجام می دهند.
ادامه مطلب
نوروفیدبک می تواند در افزایش تمرکز کمک شایانی کند. تمرکز یعنی تراکم، فشردگی مجموعه و چکیده و در اصطلاح، یعنی حفظ و نگه داری توجه و تمرکز حواس روی موضوعی معین بدون تمرکز، حواس یادگیری، مثمرثمر نخواهند بود.
همه افراد، توانایی تمرکز دارند؛ چون تمرکز، امری نسبی است و کسی نمی تواند ادعا کند که کاملاً حواس پرت است و یا همیشه تمرکز حواس دارد. دانش آموزان، ورزشکاران و افرادی زیادی هستند که در حرفه و رشته خود به افزایش تمرکز نیاز دارند. برخی دانش آم
معمولا از قدرت تمرکز صحبت میشود
تمرکز کردن بر روی هدف علاوه بر این که حال روحی ما را خیلی خوب میکند
به ما اعتماد به نفس هم میدهد
عملکرد موثر ما در تلاش و کار را افزایش میدهد
باعث میشود بتوانیم از حواس پرتی ها به راحتی چشم پوشی کنیم
پس از فهمیدن این که در حال حاضر روی چه چیزی متمرکز هستیم

لینک مقابل : در حال حاضر روی چه چیزی متمرکز هستیم
به این مرحله میرسیم که آیا اهداف ما و تمرکز ما در یک جهت هستند یا خیر؟

برای تمرکز کردن روی هدف باید چند مور
دوره های ویژه نوروزی
حضوری/ آنلاین

کد ۱: دوره تک مهارته اسپیکینگ آیلتس نیمه خصوصی 
(تمرکز بر روی جدیدترین سوالات آزمون و نحوه نمره دهی) 
کد۲: دوره تک مهارته رایتینگ آیلتس نیمه خصوصی 
(تمرکز بر روی تسک ۱ و ۲ بر اساس جدول نمره دهی و اشتباهات رایج فراگیران ایرانی)
کد ۳: کلاسهای EPT
(تمرکز بر روی مهارت تست زنی و سوالات اخیر آزمون)

تمامی دوره های فوق در طول ۱۰ جلسه از ۲ فروردین تا ۱۲ فروردین تشکیل خواهد شد‌
ثبت نام تا ۲۵ اسفند 
ظرفیت محدود 09128350891
۱. بازی‌کردن تمرکز کودکان را افزایش می‌دهدازآنجایی‌که کودکان در هنگام بازی‌، مطالب زیادی را یاد می‌گیرند، بهتر است کاری کنیم فعالیت‌هایشان بیشتر شبیه بازی‌کردن باشد. تلفن هوشمند، تبلت و رایانه را از آنها دور نگاه دارید و اجازه دهید کودکان، با اسباب‌بازی‌های معمولی بازی کنند و همچنین بازی‌هایی که تمرکز آنها را بیشتر می‌کند را انجام دهند و تمرکزکردن را تمرین کنند.تحقیقات نشان داده‌ است تلفن‌های هوشمند می‌توانند مدت‌زمان تمرکز ک
عادت‌های غلط در مطالعه چیست؟برای کسب یک رتبه‌ی خوب، فقط زیاد بودن ساعت مطالعه کافی نیست بلکه باید خوب درس بخونید.✋قدم اول برای خوب درس خوندن، تمرکز داشتن موقع مطالعه است و بهترین راه برای افزایش تمرکز، پرهیز از کارهاییه که باعث از بین رفتن تمرکز می‌شن. مثل: ‌.درازکشیدن موقع درس خوندن:چون دراز کشیدن باعث کسل شدن و سنگین شدن چشم‌ها و در نهایت خوابیدن می‌شه.راه رفتن موقع درس خوندن:موقع راه رفتن همه کاری میشه کرد به جز تمرکز کردن برای درس خ
من خیلی واقع بینم و اصلا آدم خوش بینی نیستم. اما می‌خوام برای یه مدت روی نکته ها و ویژگی‌های خوب هرچیزی تمرکز کنم چون تمرکز روی بدی‌ها کمکی بهم نکرده.(درباره زندگی شخصی‌ام حرف می‌زنم) از وضعیتی که الان دارم راضی نیستم؛ اما دارم به ورژن بهتری از خودم تبدیل می‌شم و این روند برام قشنگه.
 فکر تو همیشه به دنبال مهم‌ترین کارى خواهد بود که آن را یافته. اگر تمرکز ندارى، از همین کشف کن که تو کارى مهم‌تر براى خود سراغ دارى، پس یا به آن بپرداز و یا اهمیت کارى را که به آن مشغول هستى، براى خودت تحلیل کن تا فکرت با تو همراه شود که در این لحظه و با این بینش تو مى‌توانى سریع و صحیح حرکت کنى. 
(استاد و درس / علی صفایی حائری)
نداشتن تمرکز در برخی از روزها برای هر کودکی عادی است اما اینکه این عدم تمرکز به امری متداول برای کودک تبدیل شود نیازمند بررسی بیشتر است و باید برای مقابله با آن به فکر باشید.
آیا کودکی پر جنب و جوش، سر به هوا و زیرک دارید؟ آیا روزی چندین بار از او می خواهید که تکالیفش را انجام دهد و او هر بار با شیطنت بیشتر مانع از این کار می شود و انجام تکالیف به ساعات پایانی شب موکول می شود؟ خب این خیلی طبیعی است، دنیای کودکان دنیای شادی و تحرک و هیجان است، وا
افکار خود را مدیریت کنید. هیچ کس نمی تواند کاملا فکر کردن را متوقف کند. این کار غیر ممکن است. اگر تلاش کنید که به چیزی فکر نکنید، تنها فکر کردن را متوقف کرده اید نه اینکه تمرکز کرده باشید! به جای آن می توانید مواردی که مانع از آن می شوند تا به یک موضوع خاص تمرکز کنید را از ذهن خود بیرون کنید
ذهن خود را مانند یک بوم خالی یا یک آسمان تاریک تصور کنید. اجازه دهید افکارتان بیایند و بروند ولی هیچ کدام از آن ها را دنبال نکنید. در نهایت مغز شما آرام می شود
ما آدم ها همیشه دوست داریم دیگران رو تغییر بدیم، نگاه می کنیم ببینیم
هرکسی چه عادت یا رفتار و ویژگی بدی داره تا سریع بهش گوشزد کنیم. اما لطفا
انقدر دنبال انتقاد کردن از دیگران نباشید. تنها کسی که می تونیم تغییر
بدیم خودمونیم. ما فقط می تونیم روی خودمون تاثیر بذاریم و باور کنید اگه
خودتون رو تغییر بدید رفتار دیگران هم با شما تغییر خواهد کرد. به جای
تمرکز روی دیگران روی خودتون تمرکز کنید و سعی کنید هرروز بهتر از دیروز
بشید هرروز بیشتر پیشرفت
چرا تشخیص بیش فعالی را باید جدی گرفت؟
توجه و تمرکز در کودکان حاصل ارتباط میان قست های خاصی از مغز بخصوص در ناحیه جلوی مغز یا فرونتال است. برای ایجاد توجه کافی در فعالیت های روزانه یک ماده شیمیایی به نام دوپامین که یک پیامرسان عصبی یا نوروترانسمیتر  نامیده می شود، نقش اصلی را بازی می کند. با کاهش دوپامین و یا با کاهش اثر آن بر روی گیرنده های نورن های مغزی بیماری بیش فعالی یا اختلال در توجه و تمرکز یا ADHD خلاصه شده Attention Deficit Hyperactivity Disorder  ظاهر م
ذهنم شلوغه... می خوام بیشتر بخونم و بیشتر بنویسم! اگه بذارند !
امشب داستان سونیا از یودیت هرمان رو خوندم...
قراره یکی از داستانهام رو ادیت کنم... امروز توی کلاس خوندم...
کارهای روزمره و نق نق و انتظارات اطرافیان وقت و تمرکز برام نمیذاره...
هر روز یه خبریه و یه کارهایی پیش میاد ... نمیذارن تمرکز کنم...
گاهی دلسرد میشم از همه چی ... گاهی هم دلم گرم میشه که همه چی درست میشه ... باید بنویسم... باید امیدوار باشم...
نمی دونم...
باید شروع کنم به غر زدن از غذای سلف دانشگاه! البته چون همه این حرف رو میزنن دلیلی نداره من بازم تکرار کنم. دارم یه پادکست گوش میدم و سعی می‌کنم با خواب مقابله کنم، چون 5 دقیقه دیگه باید برم سر کلاس. تمرکز زیادی در حین گوش دادن به پادکست ندارم اما برای تمرین تمرکز گوش دادنش خوبه. کلاس ساعت 10 رو نرفتم چون اعصاب و روانم رو دوست داشتم. به جاش کمی درس خوندم و برنامه ریزی کردم. از نظر روحی خسته ام و نیاز به حرف زدن دارم؛ اما حتی نمی‌تونم با بهترین دوست
مشکلات خواب بسیار شایع است. حدود 25 درصد از کودکان سالم زیر سن 18 سالگی مشکلات خواب دارند و 80 درصد از نوجوانان خواب کافی ندارند.
ممکن است یکی از علت های بی خوابی کودکان عدم تمرکز خواب باشد ،به این معنی که کودک مبتلا به ADHD باشد به معنی اختلال عدم توجه و عدم تمرکز که سبب اختلال خواب می گردد و فوق تخصص نوزادان با دارو های روانپزشکی و رفتار درمانی و بازی درمانی ،اختلالات خواب را درمان می کنند . در نتیجه اختلال خواب ارتباط قوی با اختلال تغذیه کودکان د
وقتی می‌نویسید، مخصوصا با قلم، ناخودآگاه تمام توجه و حواس شما به موضوع مورد نظر است. کمتر کسی می تواند هنگام نوشتن به چیزی غیر از آنچه می نویسد فکر کند. بر همین اساس می توان کاغذ و قلم را ابزاری فوق العاده برای تمرکز حواس به حساب آورد. پیشنهاد می‌کنم امتحانش کنید، من که هرگاه می‌خواهم روی موضوعی متمرکز شوم، حتما قلم دست می‌گیرم. به هنگام اندیشیدن نباید قلم را فراموش کرد!
آموزش افزایش تمرکز و تقویت حافظه
جهت دانلود و مشاهده فایل به روی لینک زیر کلیک نمایید.
آموزش افزایش تمرکز و تقویت حافظه

آموزش افزایش تمرکز و تقویت حافظه حافظه انسان نیاز به تمرین های مداومی دارد که آن را قوی کرده و سرعت فرآیند بازیابی اطلاعات را بالا ببرد. هنگامی که یک تمرین افزایش حافظه را بصورت مداوم و روزانه انجام می دهید، نه تنها به تقویت حافظه خود کمک ... خود می شوید، از میزان استرستان کاسته می شود، تمرکز خود را بهبود می بخشید، انگیزه و
سوال و دغدغه بسیاری از افراد این است: تمرکز ندارم.
بسیاری از افراد وقتی متوجه می شوند که این کلمه را می شنوند.
آنها فکر می کنند تمرکز صرفا در مورد تحصیل و مطالعه است.
اما واقعیت متفاوت است.
علل کمبود تمرکزهنگامی که کمبود تمرکز وجود دارد، مشکلات مختلفی وجود خواهد داشت.برای مثال، ناتوانی در مدیریت زمان، بی حواسی، عدم توجه به دیگران.عوامل مزاحم در کار، سطح بالای بار ذهنی.و معمولا احساس ناامیدی برای تکمیل کار به طور کامل و منظم.این مشکلات در طول
سوال و دغدغه بسیاری از افراد این است: تمرکز ندارم.
بسیاری از افراد وقتی متوجه می شوند که این کلمه را می شنوند.
آنها فکر می کنند تمرکز صرفا در مورد تحصیل و مطالعه است.
اما واقعیت متفاوت است.
علل کمبود تمرکزهنگامی که کمبود تمرکز وجود دارد، مشکلات مختلفی وجود خواهد داشت.برای مثال، ناتوانی در مدیریت زمان، بی حواسی، عدم توجه به دیگران.عوامل مزاحم در کار، سطح بالای بار ذهنی.و معمولا احساس ناامیدی برای تکمیل کار به طور کامل و منظم.این مشکلات در طول
چگونه  در کمترین زمان ممکن تمرکز کنیم؟
آیا می دانید که برای هر حواس‌پرتی ، حداقل 25 دقیقه باید صبر کنید تا همه چیز به حالت عادی برگردد؟ 
خیلی وقتها پیش میاد که در حال انجام کار مهمی هستیم ولی یکدفعه یاد چیزی مثل مانتو مجلسی یا آخرین مدل گوشی آیفون میافتیم . بلافاصله به اینترنت وصل میشیم و شروع به جستجوی مدل مورد نظر، مقایسه قیمت و.... می‌کنیم. آخرش هم از خرید این مدل مانتو یا گوشی منصرف میشیم. نگاهی به اطراف‌مون میندازیم ، میبینیم خیلی وقته ت
چگونه  در کمترین زمان ممکن تمرکز کنیم؟
آیا می دانید که برای هر حواس‌پرتی ، حداقل 25 دقیقه باید صبر کنید تا همه چیز به حالت عادی برگردد؟ 
خیلی وقتها پیش میاد که در حال انجام کار مهمی هستیم ولی یکدفعه یاد چیزی مثل مانتو مجلسی یا آخرین مدل گوشی آیفون میافتیم . بلافاصله به اینترنت وصل میشیم و شروع به جستجوی مدل مورد نظر، مقایسه قیمت و.... می‌کنیم. آخرش هم از خرید این مدل مانتو یا گوشی منصرف میشیم. نگاهی به اطراف‌مون میندازیم ، میبینیم خیلی وقته ت
اینها نمونه های طبیعی LoA در زندگی روزمره شما هستند. با این حال ، ایده این است که این قدم را یک قدم دیگر بردارید - نه فقط مثبت فکر کردن ، بلکه باید روی چیزهایی که می خواهید وارد زندگی تان کنید واقعاً تمرکز کنید - واقعاً روی آن شغل جدید ، دختر جدید تمرکز کنید ، حتی بتوانید پول را به زندگی خود جذب کنید.
اصول اصلی موفقیتاین فقط یک مقدمه اساسی است ، و ما منابع بیشتری برای کمک به شما قدم به قدم در اختیار شما قرار می دهیم ، اما برای کمک به شما در شروع کار

لیزر، سخت‌ترین اشیاء را نیز برش می‌دهد و به هر چیزی نفوذ می‌کند. فکر می‌کنید علت چیست؟ لیزر، ویژگی عجیب و نامتعارفی دارد؛ اشعه‌ی لیزر متمرکز است و تمام قدرتش را بر نقطه‌ای مشخص از یک شی‌ء متمرکز می‌کند و آن‌قدر این کار را ادامه می‌دهد که نقطه‌ی مذکور ذوب می‌شود. ثروتمندان مانند لیزر هستند. آنها اهداف مشخص و بزرگی تعیین می‌کنند. به اهداف خود پایبند هستند و همه‌ی تلاش‌های خود را برای رسیدن به اهداف‌شان متمرکز می‌کنند. آنها آن‌قدر
بسم الله الرحمن الرحیم

مشهور است بین مردم و تقریبا همه
مان تجربه اش کرده ایم که وسط نماز، گمشده ها و کارهای فراموش شده، یادمان می آید!

عجیب است که در آن فضا تمرکز دقیقا
به چیزهایی که ربطی به آن برنامه ندارد، جلب میشوند.

دلیل این اتفاق این است که اصولا
ساختار نماز، ساختار "ایجاد تمرکز" است. این خاصیت بی بدیل نماز است. شبیه
حصن یا قلعه میماند، واردش که میشوید، احاطه ای از تمرکز شما را فرامیگیرد.

اما چرا تمرکز به مسائل پراکنده و
روزمره؟

ساختار
استفاده از ریتالین برای بهبود تمرکز 
از آنجا که قرص ریتالین خواصی شبیه آمفتامین دارد، دانشجویان به دلیل تأثیر آن در درمان خواب آلودگی در طول روز، برای درس خواندن و یا مهمانی‌های شبانه‌شان  این قرص‌ها را مصرف می‌کردند. در سال‌های اخیر مصرف این دارو در کشور ما نیز رو به افزایش گذاشته است که عدم آگاهی از آثار و ویژگی‌های این قرص می‌تواند نگران‌کننده باشد. شمار استفاده‌کنندگان از دارو‌ی «ریتالین» که می‌تواند باعث افزایش تمرکز، قدرت و
[ایرنا - 18:31]: مهندسان آمریکایی نمونه اولیه هدفونی را رونمایی کرده اند که گفته می شود باعث افزایش تمرکز کاربر می شود.
به
گزارش روزنامه دیلی میل، به گفته این محققان هدفون Mindset فعالیت مغز را
برای کسب حداکثر بهره وری ذهنی تجزیه و تحلیل می کند. این هدفون با استفاده
از فناوری نوروفیدبک، سیگنال های الکتروانسفالوگرافی (فعالیت الکتریکی
مغز) را اندازه می گیرد و به کاربران کمک می کند تا تمرکز پیدا کنند و زرنگ
تر شوند.
این هدفون در قسمتی که بر روی سر ق
با ساختن این دستگاه به اتفاق دانش آموزانتان از یک بازی شیرین و هیجان انگیز لذت ببرید.یک حلقه و مارپیچ به شکل دلخواه درست کنید ، سپس حلقه را در طول مارپیچ حرکت دهید ، در صورت اتصال چراغ های لامپ روشن می شود . از ویژگی این مدار سادگی و کیفیت آن است .
اعصاب سنج وسیله ایی مفید برای آزمون میزان تمرکز در مدت زمان نسبتا طولانی است. استرس و عدم تمرکز باعث ایجاد لرزش دستان می شود به همین خاطر با این محصول می توان میزان لرزش دستتان را اندازه گیری نموده و
Do you try to focus (Purpose of focus is Focus on everything) So try this method tooI worked on the properties of words for several yearsIf you say these words you will find a good focusIf someone is sick, it will be goodword of allah means god but its meaning is not the sameFirst sentences:There is no power or strength save in Allahla hawla wala quwwata illa billah allailel azimلا حول ولا قوه الا بالله العلی العظیمThere are no other gods but allahLa ilaha illallahلا إله إلا اللهAnd Togetherly two other mentionsI seek refuge in Allah from the cursed Satanauzu billahi minashaitanir rajimأعوذ  بالله من  الشیطان  الرجیمI seek refuge in Allah from the steps of the Shitan And to be present   auzu billahi min khovate shaitan
Do you try to focus (Purpose of focus is Focus on everything) So try this method tooI worked on the properties of words for several yearsIf you say these words you will find a good focusIf someone is sick, it will be goodword of allah means god but the meaning is not the sameFirst sentences:There is no power or strength save in Allahla hawla wala quwwata illa billah allailel azimلا حول ولا قوه الا بالله العلی العظیمThere are no other gods but allahLa ilaha illallahلا إله إلا اللهAnd Togetherly two other mentionsI seek refuge in Allah from the cursed Satanauzu billahi minashaitanir rajimأعوذ  بالله من  الشیطان  الرجیمI seek refuge in Allah from the steps of the Shitan And to be present   auzu billahi min khovate shaitan
Do you try to focus (Purpose of focus is Focus on everything) So try this method tooI worked on the properties of words for several yearsIf you say these words you will find a good focusIf someone is sick, it will be goodword of allah means god but the meaning is not the sameFirst sentences:There is no power or strength save in Allahla hawla wala quwwata illa billah al aliel azimلا حول ولا قوه الا بالله العلی العظیمThere are no other gods but allahLa ilaha illallahلا إله إلا اللهAnd Togetherly two other mentionsI seek refuge in Allah from the cursed Satanauzu billahi minashaitanir rajimأعوذ  بالله من  الشیطان  الرجیمI seek refuge in Allah from the steps of the Shitan And to be present   auzu billahi min khovate shaitan
Do you try to focus (Purpose of focus is Focus on everything) So try this method tooI worked on the properties of words for several yearsIf you say these words you will find a good focusIf someone is sick, it will be goodword of allah means god but the meaning is not the sameFirst sentences:There is no power or strength save in Allahla hawla wala quwwata illa billah al aliel azimلا حول ولا قوه الا بالله العلی العظیمThere are no other gods but allahLa ilaha illallahلا إله إلا اللهAnd Togetherly two other mentionsI seek refuge in Allah from the cursed Satanauzu billahi minashaitanir rajimأعوذ  بالله من  الشیطان  الرجیمI seek refuge in Allah from the steps of the Shitan And to be present   auzu billahi min khotovate shaita
Do you try to focus (Purpose of focus is Focus on everything)So try this method tooI worked on the properties of words for several yearsIf you say these words you will find a good focusIf someone is sick, it will be goodword of allah means godbut the meaning is not the sameFirst sentencesThere is no power or strength save in Allahla hawla wala quwwata illa billah al aliel azimلا حول ولا قوه الا بالله العلی العظیمThere are no other gods but AllahLa ilaha illallahلا إله إلا اللهAnd Togetherly two other mentionsI seek refuge in Allah from the cursed Devilauzu billahi minashaitanir rajimأعوذ  بالله من  الشیطان  الرجیمI seek refuge in Allah from the steps of the Devil And to be present   auzu billahi min khotovate shaitan va
Do you try to focus (Purpose of focus is Focus on everything)So try this method tooI worked on the properties of words for several yearsIf you say these words you will find a good focusIf someone is sick, it will be goodword of allah means godbut the meaning is not the sameFirst sentences:There is no power or strength save in Allahla hawla wala quwwata illa billah al aliel azimلا حول ولا قوه الا بالله العلی العظیمThere are no other gods but allahLa ilaha illallahلا إله إلا اللهAnd Togetherly two other mentionsI seek refuge in Allah from the cursed shaitanauzu billahi minashaitanir rajimأعوذ  بالله من  الشیطان  الرجیمI seek refuge in Allah from the steps of the Shitan And to be present   auzu billahi min khotovate shaita
تقریبا همه مون می دونیم که اگر روی یک موضوع و مسئله و یه هدف و یه آرزو و یا هر چیزی که شما اسمشو بزارید، تمرکز کنیم هم بیشتر توش رشد می کنیم و هم بهش می رسیم و هم از طریق اون به بقیه ی آرزوهامون میرسیم. اما چرا اینقدر هندونه بغل می کنیم؟ یا هیچ هندونه ای به مقصد نمیرسه یا اگرم برسه یکی دو تکه لت و پار میرسه
سعی کنیم یه چیز رو توی زندگی مون سفت بغل کنیم و تا ته تهش بهش وفادار باشیم

پ.ن: اینو تقدیم می کنم به تمام اونایی که تایم امتحاناتشون هست و هز
قدیم ها تصاویری وجود داشتند که آنها را به عنوان تصاویر سه بعدی می شناختیم... اگر خاطرتان باشد آن تصاویر که به این عنوان لقب گرفته بود، با این تکنولوژی سه بعدی مانیتورها و دوربین های فیلم برداری امروزی کاملاً متفاوت بود...
تصاویر سه بعدی حاوی یک کاغذ و یک تصویر به ظاهر مغشوش است که باید در آنها تمرکز می کردید و لحظه ای آن تصویر را با کمک تمرکز چشم و ذهنتان از حالت مبهم به حالت مشخص و واضح تبدیل می کردید و میزان توجه و تمرکز بیننده بود که قوام تصو
هدف اصلی کلینیک روانشناختی طلوع ارتقا سطح کیفی سبک زندگی افراد به صورتی است که بتوانند خود با مشکلات مواجه شوند
• تشخیص و درمان اختلالات خلقی( افسردگی،اضطراب،وسواس ، پرخاشگری و...)
• مشاوره خانواده( ازدواج ،طلاق،خانواده درمانی ،بررسی و رفع تنش های خانواده و مشکلات فرزندان)
•مشاوره کودک و نوجوان( پرخاشگری کودکان و نوجوانان،بیش فعالی، کاهش تمرکز،ناخن جویدن،شب ادراری، اختلالت خواب و...)
•مشاوره تحصیلی(برنامه ریزی درسی)
•ارائه آزمون های هو
شاید شما هم یکی از کسایی هستین که به سر و صدا خیلی حساسین و به هر دلیل تمرکز یا حتی خوابیدن براتون سخته... بعضیا موسیقی رو پیشنهاد میدن.. اما خود موسیقی باعث حواس پرتی میشه. پس اگه دارم کار عمیق انجام میدم چه طور توی محیط پر سر وصدا تمرکز کنم؟جوابش استفاده از ویس های white noise  هست. این نویزها با داشتن فرکانس های مختلف میتونن سر و صدای اطراف رو تا حد خوبی براتون بپوشونن و در عین حال باعث جلب توجه شما به خودشون هم نمیشن. برای خواب هم کاربرد دارن. مثلا

به عبارت ساده، قانون جذب توانایی جذب هر چیزی که در زندگی بر آن تمرکز می کنیم، می باشد. اعتقاد بر این است که صرف نظر از سن، ملیت یا اعتقاد مذهبی، همه ما مستعد قوانینی هستیم که بر جهان نظارت دارند، از جمله قانون جذب. این قانون جذب است که از قدرت ذهن برای ترجمه هرچیزی در فکر ما و استفاده از آن برای تبدیل شدن به واقعیت استفاده می کند.
به عبارت دیگر، تمام افکار در نهایت تبدیل به واقعیت می شوند. اگر بر عذاب و غم و اندوه تمرکز کنید، در آن شرایط باقی
دی‌شب از شاپور بنیاد تو استوریم نوشتم:
« دیگر
نه می‌گریزم
نه به فتح جهان‌های متروک می‌روم »
از دی‌شب سبکم. رهام. مثل بغضی که گریه شده باشه. مثل یه چیزی که تو حلقم بوده باشه و بتونم بیارمش بیرون..حالا راحت نفس می‌کشم. مثل زنجیری که به پام بوده و‌ نمی‌تونستم راه برم..حالا‌ می‌دَوَم. مثل دستبندی که به دستم بوده و دستام رو به هم چسبونده بوده... حالا می‌رقصم
درد و جای حالت قبلی رو تن و روحم مونده اما فعلا تو حال و هوایِ لذت رهایی ام، خیلی به جایی
✨نتیجه افکار منفی؛
اندیشه های منفی گاهی در غالب بیماری ، استرس و افسردگی هایی شدید در بدن شما نمود پیدا میکند، گاهی نمیتوان جلوی ورودی های منفی را گرفت،
شما نمیتوانید مانع مشکلات جامعه شوید.شما نمی توانید جلوی اخبار منفی رادیو و تلویزیون را بگیرید.شما نمی توانید جلوی رکود بازار را بگیرد.
اما میتوانید نسبت به آنها بیتفاوت باشید و وقتی به ذهن شما ورود پیدا می کنند اجازه ماندن را به آنها ندهید، ورودی های منفی همیشه هستند اما تا بر آنها تمرکز

تمرکز ندارم، مدت‌هاست که نتونستم روی چیزی تمرکز کنم و نمیدونم این حس بلاتکلیفی و استرس مداوم داشتن رو چجوری باید توضیحش بدم چون حتی همین الانشم نمیتونم روی این موضوعی که راجبش بنویسم تمرکز کنم. توی سرم هزارتا دیتای بی فایده میچرخه و هرلحظه یکیش میاد توی رأس قرار میگیره ، بعد تا میخوام بهش بپردازم ، تا میخوام روش زوم کنم ، میره کنار و بعدی میاد جلو . این پرش مداوم از یک موضوع به موضوع دیگه ، این نبود آرامش و ثبات ذهنی ، باعث میشه نتونی خیلی ا
دو سه روز مونده به امتحان و بخاطر تست زدن یکی از مسرا میرن خونه مامانم که خونه خلوت باشه وقتی هر دو با همند صدای بازیشون بلنده و نمیشه تمرکز کرد. امروز فسقلی جانم داوطلب شد بره مامانم خونه برادرم مهمون بودن و فسقلی هم خوش خوشانش شد و رفت اونجا. دوبار بهش زنگ زدم حرف زدم و الان که نه شب هست واقعا دیگه دلتنگیم اذیت میکنه انقدر دلتنگشم که ابدا نمیتونم تمرکز کنم. زنگ زدم که بچموو بیارین با دایی جونش رفته ددر. شازده هم بدتر از من هی میگه نمیخوام تنها
  ده تکنیک برای تقویت تمرکز 
  تمرین اول:کتابی را انتخاب کنید، یک صفحه از آن را در نظر گرفته و تعداد کلمات موجود در هر پاراگراف را بشمارید. یک بار دیگر این کار را تکرار کنید تا مطمئن شوید که شمارش را درست انجام داده اید. در ابتدای کار با یک پاراگراف شروع کنید و هنگامیکه این تمرین برای شما آسان تر شد، تمام کلمات یک صفحه را بشمارید. شمارش را به طور ذهنی و با حرکات چشم هایتان انجام دهید.
  تمرین دوم:در ذهن خود از یک تا صد را بر عکس بشمارید.
  تمرین س
مزیت های استفاده
از نسخه دیجیتال کتاب ها در مراجعات موردی بر استفاده از نسخه کاغذی واضح است. اما
در مطالعه ی طولانی یک کتاب، به سادگی نمی توان جایگزینی برای نسخه ی کاغذی کتاب
یافت. مواردی چون آرامش چشم، همراه داشتن کتاب و تمرکز بالاتر در مطالعه نسخه
کاغذی کتاب، همچنان استفاده از نسخه کاغذی را محبوب نگه داشته است.
اما وقتی کتاب خارجی
است، هزینه های بالای خرید و دریافت آن، کار را سخت می کند. پرینت کردن کتاب هم
مشکلاتی دارد و با وجود زمان و هزین
مزیت های استفاده
از نسخه دیجیتال کتاب ها در مراجعات موردی بر استفاده از نسخه کاغذی واضح است. اما
در مطالعه ی طولانی یک کتاب، به سادگی نمی توان جایگزینی برای نسخه ی کاغذی کتاب
یافت. مواردی چون آرامش چشم، همراه داشتن کتاب و تمرکز بالاتر در مطالعه نسخه
کاغذی کتاب، همچنان استفاده از نسخه کاغذی را محبوب نگه داشته است.
اما وقتی کتاب خارجی
است، هزینه های بالای خرید و دریافت آن، کار را سخت می کند. پرینت کردن کتاب هم
مشکلاتی دارد و با وجود زمان و هزین
اسباب بازی حلقه پرتاب شش حلقه Quoits
اسباب بازی حلقه پرتاب شش حلقه یک اسباب بازی قدیمی هیجان انگیز است که به افزایش تمرکز بسیار کمک میکند.
یک بازی ساده که هم به صورت گروهی و هم انفرادی قابل انجام است. می توانید برای کودکان دلبندتان مسابقات هیجان انگیز طراحی کنید تا در کنار ورزش و تمرکز لذت رقابت را نیز تجربه کنند. این اسباب بازی باعث افزایش تحرک در کودکان می شود. هماهنگی حرکت دست با چشم و افزایش تمرکز از ویژگی های این بازی می باشد.
نسل جدید کودکا
هایفو یعنی امواج اولتراسوند با شدت و تمرکز بالا. این امواج با کمک تکنولوژی نوین و با استفاده از ابزاری مانند عدسی در یک نقطه متمرکز می شوند و باعث افزایش قدرت آنها و تولید اثرات حرارتی در محل تمرکز امواج می گردد. حرارت تولیدشده باعث تخریب رشته های کلاژن و الاستین قدیمی موجود در بافت می گردد. با تنظیم میزان نفوذ امواج اولتراسوند به عمق لایه های مختلف پوست می توان به اثرات مختلف درمانی دست یافت. در ادامه مطلب راجع به کابرد هایفو بیشتر خواهید
بسم الله

اما درس دوم.
همچنان به نظر می‌رسد موضوع ادامه‌ی موضوع پیشین است.
تمرکز زدایی از تهران درحالی که سالیان سالیان است که در برنامه های توسعه ای و ... آمده است اما هنوز، راه به جایی نبرده است. علت این امر البته که موضوع دیگری ست و مطالبه مطلب دیگری میکند اما به طور کل، مدیرانی که در راس امور آمده و رفته‌اند، مدیران واقعی و مدبری نبوده‌اند و در اجرای یک برنامه بلند مدت و عادت ذائقه مردم به برنامه ریزی بلند مدت ناموفق بوده اند.
در هنگام یک
۱-یوگای آرام یا ساتیا ناندا
روی حرکات کششی آهسته، انعطاف پذیری و تنفس عمیق تمرکز دارد.برای مبتدی ها و افرادی که میخواهند از استرسشان بکاهند، بهترین روش است.برای کسانی که به دنبال تمرینات شدتی هستند مناسب نیست. 
۲- هاتا
حرکات با ملایمت معقولی همراهند وکششی هستند.برای مبتدی ها، میانسالان و کسانی که میخواهند از استرسشان بکاهند بهترین روش است.برای کسانی که به دنبال تمرینات هوازی و سوزاندن کالری هستند مناسب نیست.
۳- آینگار
روی توازن درست بدن و
تنها کارهایی به درستی انجام می شوند که روی آن ها تمرکز داشته باشید.
تمرکز تنها زمانی رخ می دهد که از موضوعات حاشیه ای دور و روی یک نقطه متمرکز باشیم.

از دو جمله بالا یک واقعیت تلخ را متوجه می شویم. نمی شود همزمان دو کار انجام داد و نتیجه خوب بگیریم باید حتما روی یک کار کار کنیم. مثلا همزمان یک ورزشکار بزرگ و یک عکاس بزرگ نمی شویم یا یک آشپز برگ و یک برنامه نویس بزرگ. و این موضوع برای خیلی ها دردناک است.
آیتمی را از مجموعه آیتم های مدیری در شوخی کر
سلام و احترام به همه اعضای محترم حلقه داستانی کویر
جلسه این هفته طبق روال، ساعت 17 در کتابخانه حاج ملاهادی برگزار خواهد شد.
تمرین این هفته:
روایت اول شخص با آغاز: مغزم قفل شده بود ... (زمان فعل می تواند عوض شود: مغزم قفل شده! مغزم قفل می شود یا ...)
با رعایت این نکات:
1) بخش روایت با شکل نوشتاری نوشته شود نه محاوره
2) تمرکز بر روی توصیف حالت راوی است. نویسنده سعی می کند مخاطب را در مورد «توصیف قفل شدن مغز» قانع کند.
3) نیازی نیست ساختار داستان شکل بگیرد و
بعضی روزها نمی‌توانم تمرکز کنم. نمی‌توانم گوشی را کنار بگذارم. نمی‌توانم سر وقت به کلاسم برسم. حتی برای دیر رسیدن دلهره نمی‌گیرم. نمی‌دانم عقل و حواسم به کجا پر می‌کشند اما خوب می‌دانم که سر جایشان نیستند. امروز سر کلاس انگار تازه روشنم کرده بودند و هنوز ویندوزم بالا نیامده بود. گاهی من، من نیستم و نمی‌دانم که کیستم. من عادی نبودم و از پس تمریناتم برنمی‌آمدم. از علایم اضطراب فقط بالا رفتن دمای بدن و عرق کردن را داشتم. ناراحت شده بودم و مر
مشاورین فردی می گویند: چطور بر تنبلی غلبه کنیم ؟
مشاورین فردی معتقدند تنبلی و تعلل نوعی انتظار بی معنا است.انتظار برای اینکه کسی بیاید مسئولیت کارهای شما را بر عهده بگیرد.، انتظار برای اینکه اول یک اتفاق دیگر بیفتد و بالاتر از همه اینها انتظار برای اینکه قبل از انجام آن کار همه شرایط جور شودو همه چیز بی نقص و کامل باشد.پشت گوش انداختن کارها زمانی اتفاق می افتد که تمرکز و انرژی کافی ندارید.وقتی تمرکز و انرژی کافی به دست بیاورید هدفمندانه دست
نکات آموزنده
✅یک ذهن خیلی شلوغ نمی تواند عملکرد خیلی بالایی داشته باشد.
احتمالا شما هم افرادی برخورد داشتید که فوق العاده افراد خلاق و باهوشی هستند, اما در زندگی شان هنوز دستاورد چشمگیری ندارند و یا اینکه با گذشت سالها هنوز موفق نشده اند کار مورد علاقه خود را پیدا کنند.
✅زمانی که با چنین افرادی صحبت می کنید, می گویند که ایده خیلی خوبی به ذهنشان رسیده و درمورد آن توضیح می دهند, پس از چند روز که مجددا آن را می بینید, درباره ایده جالب دیگری که ک
بر اساس بررسی های انجام شده 3 اشتباه اصلی در بازاریابی مصالح ساختمانی عبارتند از:

1- تمرکز بر رقبا و نه بر مشتری!
خیلی
از شرکت های ساختمانی، بجای آنکه تمرکزشان بر شناخت مشتری و نیازهای او
باشد، کاملا تمرکزشان را روی رقبا گذاشته اند و تمام انرژی شان صرف این می
شود که چطور به محصولات و خدمات جدید آنها واکنش نشان دهند.
راهکار:
تمرکز اصلی تولیدکنندگان مصالح و تجهیزات ساختمانی باید بر روی مشتریان
باشد، چون آنها خریداران شما هستند، نیم نگاهی ه
Do you try to focus?
So try this method tooI worked on the properties of words for several yearsIf you say these words you will find a good focusIf someone is sick, it will be goodword of allah means god but its meaning is not the sameFirst sentences:1.There is no power or strength save in Allahla hawla wala quwwata illa billah allailel azimلا حول ولا قوه الا بالله العلی العظیم2.There are no other gods but allahLa ilaha illallahلا إله إلا اللهAnd separately two other mentions3.I seek refuge in Allah from the cursed Satanauzu billahi minashaitanir rajimأعوذ بالله من الشیطان الرجیم4.I seek refuge in Allah from the steps of the Shitan And to be present auzu billahi min khovate shaitan va an yahzorehemاعوذ بالله م
Do you try to focus?
So try this method tooI worked on the properties of words for several yearsIf you say these words you will find a good focusIf someone is sick, it will be goodword of allah means god but its meaning is not the sameFirst sentences:1.There is no power or strength save in Allahla hawla wala quwwata illa billah allail azimلا حول ولا قوه الا بالله العلی العظیم2.There are no other gods but allahLa ilaha illallahلا إله إلا اللهAnd separately two other mentions3.I seek refuge in Allah from the cursed Satanauzu billahi minashaitanir rajimأعوذ بالله من الشیطان الرجیم4.I seek refuge in Allah from the steps of the Shitan And to be present auzu billahi min khovate shaitan va an yahzorehemاعوذ بالله من
۱-مغزتان را آماده کنیدVenezky: قبل از انجام وظیفه تان، مغزتان را آرام کنید. یک یا دو دقیقه در یک وضعیت راحت بنشینید و نفس عمیق بکشید. قبل از اینکه به کارتان نزدیک شوید، بدنتان را آرام کنید. خواهید دید که این راه به تمرکز کردنتان کمک زیادی میکند. لازم است که فکرهای نگران کننده روزمره را با جدیت تمام از ذهن خود بیرون کنید. برای اینکه افکار مزاحم را در ذهنتان به صفر برسانید 
۲-از عواملی که حواستان را پرت میکند خلاص شوید
مردم معمولا مواردی که حواسشان
انگیزه را همیشه با تمرکز بر هدف داغ نگه دارید

هدف خود را فراموش نکنید

همیشه متمرکز باشید روی هدف و انگیزه خود را فراموش نکنید
به این مثال دقت کنید:

در حال فیلم دیدن هستید؛ تحت تاثیر آن قرار میگیرید، استرس از دست داد شغل، خندیدن، گریه کردن، هیجان زده شدن و الهام گرفتن و ... شرایط شما در اینزمان تغییر نکرده است اما احساسات شما تمرکز شما را تغییر مسیر می دهد. ولی وقتی کمی بگزرد احساسات شما نرمال شود و تمرکز شما به هدفتان بر می گردد، انگیزه ش

مغز انسان شامل مجموعه ای از توانایی های شناختی زیادی همچون حافظه، استدلال،  تمرکز، تصور، خلاقیت و شهود است. 
 هنگامی که هر کدام از آنها بهبود بخشیده می شود بقیه عملکرد ها نیز شامل تاثیر می شوند تاثیر گذار ترین این توانایی ها تمرکز نام دارد که دارای اهمیت زیادی می باشد زیرا به یک دلیل مهم، یک سر و گردن بالاتر از بقیه قرار دارد. اما تمرکز چیست که تا این حد می تواند زندگی انسان را تحت تاثیر خود قرار دهد. می توان اصلی ترین عضله مغر انسان را تمرک

مغز انسان شامل مجموعه ای از توانایی های شناختی زیادی همچون حافظه، استدلال،  تمرکز، تصور، خلاقیت و شهود است. 
 هنگامی که هر کدام از آنها بهبود بخشیده می شود بقیه عملکرد ها نیز شامل تاثیر می شوند تاثیر گذار ترین این توانایی ها تمرکز نام دارد که دارای اهمیت زیادی می باشد زیرا به یک دلیل مهم، یک سر و گردن بالاتر از بقیه قرار دارد. اما تمرکز چیست که تا این حد می تواند زندگی انسان را تحت تاثیر خود قرار دهد. می توان اصلی ترین عضله مغر انسان را تمرک

همراه هستیم با شما از وبسایت اموزش افزایش ، حافظه ، تندخوانی و تمرکز موضوع این قسمت ؛ مطالعه قدرتمند
.
.
☑️مهم ترین رکن  و اولین مرحله در داشتن یک مطالعه ی قدرتمند دانستن هدف و برنامه ریزی می باشد.
قبل از شروع مطالعه باید هدف خود را کاملا مشخص کنید و برای رسیدن به آن هدف یک برنامه ی جامع داشته باشید.
خواندن بدون برنامه تمرکز شما را به قدری کاهش می دهد که شاید بیش از ۵۰ درصد متن را فراموش کنید و یا اصلا یاد نگیرید.
.
.
منبع ؛ کانال تلگرامی ؛ https://t.m
یکی از بزرگترین چالش های کار به عنوان یک طراحی کاراکتر - چه در استودیو و چه به صورت آزاد - قادر به سازگاری و طراحی برای همه این ظاهرها و محصولات بی نظیر است. طراحان کاراکتر در سراسر شغل خود روی طیف گسترده ای از پروژه ها کار می کنند و هر پروژه از نگاه بی نظیر و خاص خود برخوردار است. هر فیلم ، نمایش تلویزیونی ، کوتاه و سریال با ظاهر و سبکی متفاوت طراحی شده است. این دوره بر پرورش انطباق پذیری برای کار در انواع سبک ها و نگاه های مختلف متمرکز است. تکال
۱-مغزتان را آماده کنیدVenezky: قبل از انجام وظیفه تان، مغزتان را آرام کنید. یک یا دو دقیقه در یک وضعیت راحت بنشینید و نفس عمیق بکشید. قبل از اینکه به کارتان نزدیک شوید، بدنتان را آرام کنید. خواهید دید که این راه به تمرکز کردنتان کمک زیادی میکند. لازم است که فکرهای نگران کننده روزمره را با جدیت تمام از ذهن خود بیرون کنید. 
مردم معمولا مواردی که حواسشان را پرت میکند نادیده میگیرند و آنها را کوچک میشمرند.
رابط کاربری (UI) چیست؟
رابط کاربری مخفف عبارت User Interface می باشد. طراحی رابط کاربری شامل تصاویر، متن ها، ماژول ها، جداول، ویدئوها، رنگ، دیاگرام ها، و مکان می شود. به طور کل، هر چیزی که هنگام مشاهده یک سایت یا اپلیکیشن مشاهده می شود، رابط کاربری سایت گفته می شود. طراحی رابط کاربری بر ظاهر گرافیکی سایت تمرکز ندارد و تمام تمرکز آن این است که ساده ترین راه برای همراه ساختن کاربران با سایت و مشاهده صفحات مورد انتظار را فراهم آورد. رابط کاربری (UI) به
کار نمی‌کنم
تمرکز ندارم
خانواده فکر می‌کنن صرف اینکه اومدم خونه یعنی تعطیلم
مقاله هارو نخوندم. اونایی که خوندم هم نمفهمیدم :(
دوست دارم بشینم همین‌جا گریه کنم ولی این کار رو نمی‌کنم.

بارون گرفت الان.
چرا من این‌قدر استرس دارم.
هفته قبل مادربزرگ فوت شد. دو هفته قبلش هم ایام عید بود. این هفته اما کاری نداشتم، در واقع حتی اسلایدهای تدریس روز دوشنبه ام هم 80 درصدش آماده بود که نرفتم و مانده بود برای این هفته. چهارشنبه، پنجشنبه، جمعه و شنبه را تقریبا برای زبان گذاشته بودم و شنبه و یکشنبه نشستم سر تدریسم. چیزی که اتفاق افتاد چه بود؟ یکشنبه تا سه نیمه شب نشسته بودم و تند تند خودم را برای تدریس آماده می کردم. چیزی که اتفاق افتاد در تدریس عملا آنچه تند تند در آورده بودم حتی اشا
در طول هیپنوتیزم، یک هیپنوتیست آموزش‌دیده یا هیپنوتراپیسم، یک حالت تمرکز شدید و یا توجه متمرکز را القا می‌کند. که یک فرآیند به صورت راهنمایی با نشانه‌های شفاهی و تکرار شونده است.این حالت خلسه مانندی که وارد شده اید ممکن است شبیه به خواب باشد، اما کاملا از اتفاقاتی که در حال رخ دادن است آگاه هستید.در حالی که در این حالت خلسه مانند هستید، درمانگرتان پیشنهادات هدایت شده ای برای کمک و رسیدن به اهداف درمانی تان ارائه می‌کند.از آنجا که در یک ح
آکو (Aco) یک شرکت و برند تماما ایرانی می‌باشد و با تمرکز بر تولید و طراحی اسباب بازی فکری آموزشی و با هدف افزایش مهارت‌های مورد نیاز در خلال بازی‌های مفرح فعالیت خود را آغاز نموده است.محصولات فکری آموزشی این شرکت دارای کیفیت عالی ایمنی و دوام می‌باشند.این برند با تمرکز بر اسباب بازی فکری آموزشی و کمک آموزشی علمی، حرکتی و خلاقانه، سعی در تقویت و رشد استعدادهای فردی و اجتماعی کودکان شما دارد.بازی‌های فکری آموزشی به گونه‌ای طراحی شده‌اند
چگونه بهره وری ذهن خود را افزایش دهیماگر تا به‌ حال در جلسات کاری به اطراف‌تان نگاهی انداخته باشید، احتمالا همکاران‌تان را دیده‌اید که هنگام صحبت یا سخنرانی کردن دیگران، به صفحه‌ی تلفن همراه‌شان نگاه می‌کنند یا پیامک و ایمیل می‌فرستند.
بسیاری از ما به خود افتخار می‌کنیم که می‌توانیم چند کار را به‌طور هم‌زمان انجام بدهیم. ما با انجام دادن هم‌زمان چند کار، می‌توانیم در زمان معین کارهای بیشتری انجام بدهیم؛ ولی این کار موجب می‌شود
به استناد سایت مشاوره حقوقی دینا ، امروزه یکی از روش های مهمی که در سبک اداره کشور کاربرد دارد ، نظام عدم تمرکز اداری است که به معنای واگذاری اختیارات تصمیم گیری و اجرایی به برخی از سازمان های تخصصی و سازمان های محلی است . البته تحقق این نظام منوط به وجود شرایطی است که از جمله آنها می توان به شخصیت حقوقی مستقل ، استقلال در تصمیم گیری و انتخابی بودن مقامات نهادهای مذکور اشاره کرد . برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد شرایط تحقق نظام غیر متمرکز
 آیا تا به حال پیش آمده است که تمایل به انجام ورزش پیلاتس داشته باشید اما ندانید که این ورزش شامل چه مواردی شده و
آیا اصلا برای شما مناسب است؟
هر چیزی که در مورد ورزش پیلاتس برای دانستن جواب برخی از متداول ترین سوالاتی که ممکن است در ارتباط با پیلاتس
داشته باشید به خواندن مطلب ادامه دهید.
متخصصان تناسب اندام ما در اینجا به شما کمک می کنند تا مفهوم پیلاتس، منشا آن و مزایایی را یاد بگیرید که این تمرین برای
سلامتی دارد.
پیلاتس چیست؟
پیلاتس نوع
ذهننم شلوغه اکثر اپوقات هزار تا چیز تو ذهنمه و نمیزاره تمرکز کنم 
موقع انجام کار ها به سادگی مسیرم عوض میشه 
نباید اینجوری باشه 
قرار شده تمرین کنم که موبایلو بزارم کنار 
بازی های فکری انجام بدم 
و بتونم روی ذهنم مسلط بشم

یک خروار کار و درس تلنبار شده دارم و به هیچکدامشان نرسیده ام. حقیقتا نمی‌دانم وقتم را چطور می‌گذرانم چون حتی صرف تفریح و گردش هم نمی‌شود! هفته آینده کلاس‌ها شروع می‌شوند و تا این لحظه هیچ کار مثبتی نکرده ام. برای تمرکز به هوای آزاد احتیاج دارم...
1- وب سایت چرب زبان
همین وب سایت که در آن به سر می برید و در حال حاضر بزرگ ترین وب سایت آموزش زبان خارجی در ایران می باشد هر چند ما کامل ترین نیستیم ولی مقالاتی کاربردی در زمینه یادگیری زبان های خارجی برای زبان آموزان عزیز گردآوری می کنیم تا زبان را به صورت اصولی و مطابق جدیدترین متدهای روز دنیا بیاموزند.
2- وب سایت بیاموز
بیاموز که تمرکز خود را بر آموزش آنلاین زبان آموزان قرار داده است نیز بعد از وب سایت چرب زبان پربازدیدترین و بعنوان یکی از مر
این نوشتار بر اساس
مصاحبه ای با فیجی سایمو از مدیران ارشد محصول فیسبوک تهیه شده است. متن کامل و
اصلی مصاحبه از اینجا قابل دسترس است.
شاید بیشترین چیزی
که «فیجی سایمو» معاون محصول فیسبوک به آن مشهور است، توانایی شگرف او در درگیر
شدن با تعداد زیادی پروژه مهم بدون از دست دادن تمرکز باشد. سایمو در
فیسبوک تیمی با بیش از 400 مدیر محصول و مهندس دارد.
دو سال پیش، در
دوران بارداری، تمرکز بروزِ خیلی بیشتری در کار سایمو داشت چون بدلیل دور بودن
فیزیکی از
۱-مغزتان را آماده کنیدVenezky: قبل از انجام وظیفه تان، مغزتان را آرام کنید. یک یا دو دقیقه در یک وضعیت راحت بنشینید و نفس عمیق بکشید. قبل از اینکه به کارتان نزدیک شوید، بدنتان را آرام کنید. خواهید دید که این راه به تمرکز کردنتان کمک زیادی میکند. لازم است که فکرهای نگران کننده روزمره را با جدیت تمام از ذهن خود بیرون کنید. 
مردم معمولا مواردی که حواسشان را پرت میکند نادیده میگیرند و آنها را کوچک میشمرند.
سلام
من دختری هستم ۱۵ ساله، درسخونم و تا حالا خودم رو درگیر حاشیه های نوجوانی نکردم. اما یه مدته ذهنم درگیر یکی از اقوام (پسر) هست و احساس میکنم حسم راجع بهش عوض شده (با اینکه از بچگی باهاشون رفت و آمد داریم و خیلی وقته میشناسمش) و هر وقت میبینمش استرس میگیرم و ... 
در مواقع دیگه خیلی بهش فکر میکنم، طوری که حتی موقع درس خوندن هم تمرکز ندارم و حواسم پرت میشه، نمیدونم عشقه یا هر چیز دیگه، نمیدونم از کی شروع شد، اما اصلا دلم نمیخواد ادامه پیدا کنه و
یادمان باشد  که شریک عاطفى ما قادر نیست بیش از ٦٠ تا ٧٠ درصد نیازهای عاطفى ما را پاسخگو باشد و متاسفانه ما تمام تمرکزمان را روى بخشی از نیازهایمان قرار مى دهیم که برطرف نمى شود و این ناسپاسى باعث مى شود ما از هم دور شویم تا آنجا که گاهی از ارتباط بیرون برویم بدون توجه به اینکه فرد بعدى نیز ممکن است کمبو دهای رابطه قبلى را نداشته باشد ولى باز هم قادر نیست حدود ٣٠ درصد از نیازهاى ما را برآورده کند که احتمالا در رابطه ى قبلى برطرف مى شد ...پس به جاى
بعد از انتخاب هدف باید یادبگیریم تا روی هدفمان متمرکز نیز باشیم تا بتوانیم به اهدافمان برسیم.
جمله ای از بیل گیتس را به خاطر می‌آورم که اینگونه بیان کرد:((برای موفقیت باید روی هدف تمرکز کرد)) 
همه ی افرادی که در بلند مدت موفق هستند، یک ویژگی خاص دارند :
آن ها همیشه در حال تلاش و ایجاد تغییر مثبت در جهان هستند و این کار را با ایجاد تمرکز روی اهدافشان انجام می دهند.

تمام انسان های بزرگ، همیشه روی اهدافشان متمرکز بوده اند.
پس ما هم باید متمرکز
Do you try to focus (Purpose of focus is Focus on everything)So try this method too.I worked on the properties of words for several years If you say these words you will find a good focus If someone is sick, it will be goodword of Allah means god but the meaning is not the same Better to say its Arabic
First sentences
لا حول ولا قوه الا بالله العلی العظیم  There is no power or strength save in Allahla hawla wala quwwata illa billah al aliel azimThere are no other gods but AllahLa ilaha illallahلا إله إلا اللهAnd Togetherly two other mentions (Those who are not sick  Do not repeat these two sentences too much Because the word of Devil is repeated)I seek refuge in Allah from the cursed Devilauzu billahi minashaitanir rajimأعوذ  بالله من
الان باید البوم جدید تیلور رو باهم گوش میدادیم. یک هندفری رو ب اشتراک میزاشتیم و تو تاریکی شب روی هر ترک تمرکز میکردیم و بعد راجع ب کل البوم باهم حرف میزدیم و نزدیکای صبح تازه میخابیدیم و تو میگفتی ک عاشق شب های تابستونی. بله... من دلتنگتم. بیشتر از چیزی ک فکرشو بکنی!
۱- روی فرایند تمرکز کنید، نه نتیجهوقتی به یادگیری زبان انگلیسی فکر می کنیم، بیشتر انرژی خود را روی نتیجه متمرکز می کنیم. هدف ما از یادگیری زبان مواردی مانند ایجاد ارتباط با همکاران خارجی، پرسیدن آدرس در یک کشور خارجی و یا خواندن کتاب به زبان خارجی است. اما نکته ای که غالباً فراموش می کنیم این است که بین دو نقطه شروع و پایان مسیری وجود دارد که مستلزم تلاش، دقت و تمرکز است.
تمرکز روی پیچیدگی های فرایند یادگیری به جای نتیجه احتمالی آن، شما را از
آیا دل کردن از مردی که در زندگی شما بوده براتون سخت شده؟
این میتونه پارتنر قبلی شما باشه که دوست دارید برگرده یا ممکنه کسی باشه که نیازهای شمارو براورده نمیکنه اما شما همیشه تلاش میکنین از اون کسی بسازید (تصور کنید) که میخواید یا حتی یک ناشناس که از اون خوشتون میاد و نمیتونید به اون فکر نکنید.حالا میخوام بهتون نشون بدم چطور قدرت اون رو ازش بگیرید!و از این رنج ها رها بشید.و به چیزی که واقعا میخواهید برسید
فکر کنید کلاس تنیس دارید کنار مربیت ایس
بسم الله الرحمن الرحیم
پیشنهاد علامه طباطبایی برای نفی خواطر و تمرکز بر یک موضوعی:یکی جای آرام و ساکت بدون نور و صدای مزاحم رو انتخاب میکنی و میشینی به طوری که مشغول چیزی نباشی. بعد به یک موضوعی که دوست داری فکر میکنی(مثلا حرف «ا» =الف را تصور میکنی) این کار رو ادامه میدی میبینی که افکار دیگه مزاحم میشن. میگی نه! من باید به یک موضوع فکر کنم. این کار ادامه میدی و همینطور افکار دیگه رو کنار میزنی.

نتیجه را از کلام خود علامه بخوانید:
اگر چند روزى ک
 دیده شده یک نفری ؛  که هنوز رزیدنت نشده روی پروفایل اینستاش زده رزیذدنت فلان رشته.سوال داشتید در دایرکت بپرسید :)) عزیزم بذا یک ماه بری لااقل بعدا :)) مث اینه که بزنم رزیدنت سرجری to be!  مریض داشتین بیارین تا عمل کنم :| عی خدااااا این شادیا رو از ما نگیر :)) 
خدایا یکمی م روی ما تمرکز کن.مچکریم :)) 
عیدمون مبارک :) 
بسم الله الرحمن الرحیم
طریق عرفان و برهان، اشتراکاتی دارند:
▪️ در طریق عرفان، رفع علایق تشویش انگیز 
پس از یقظه یا اراده،
که تخلیه نام دارد،
و در طریق برهان، رفع موانع تمرکز،
و معطوف داشتن توجه در کلیات عقلی،
ضروری است.
▪️ در طریق عرفان و طریق برهان
بایستی از عواملی که موجب انحراف مزاج می شوند دوری کرد؛
و بر اموری که باعث اعتدال مزاج اند، بایستی تمرکز نمود.
خونه‌مون روبروی مسجده و از سه ساعت پیش بلندگوهاش دارن میترکن و هی یه آهنگو رو دور تکرار گذاشتن. باید امشب خلاصه‌ی چارتا مقاله رو تحویل بدم و اصلاً تمرکز نمیتونم بگیرم. دیگه اعصابم به اینجاش رسیده. اباصالح و کوفت ://// زنگ زدم ۱۱۰. امیدوارم دیگه صداشونو انقددد زیاد و طولانی بلند نکنن! 
مسلما شرکت های کوچک کسب و کارهای مشابه با کسب و کارهای بزرگ ندارند بنابراین وب سایت های آنها هم متفاوت است. یک شرکت حرفه ای می داند که تفاوت بین این دو در چیست و می داند که برای شرکت های کوچک چگونه طراحی کند تا به رشد آنها کمک کند. بنابراین اگر کسب و کار کوچک دارید مهم است که با چه شرکت طراحی وب همکاری کنید تا بتواند شما را به اهدافتان نزدیک کند.
سایت شما نشان دهنده کسب و کار شماست. مسلما سایت شما منعکس کننده کسب و کار شماست. آژانس های طراحی سایت
همیشه در هر شرایطی باشیم، امکانات و شرایطی که داریم که می تونیم با اونا یک قدم برداریم.
وقتشه با هر امکانی که داریم، یک قدم برداریم.
به فکر قدم های بعدی نباشید، هر چیزی سر وقتش جور میشه.
ما باید روی قدم فعلی که امکانش رو داریم تمرکز کنیم.
پس وقتشه.
صوفی می خواهد خدا را این جا و اکنون بشناسد. او نمی خواهد مانند دیگران تنها به شیوه انفعالی طبق اراده خدا زیست کند. او می خواهد در هر لحظه از زندگی خویش با جهاد اکبر طبق اراده خدا زیست کند. او می خواهد پیوسته به یاد خدا باشد، و به همین دلیل می خواهد از جنبه بیرونی به جنبه دورنی بگراید.
تصوف به یک معنا درون گرایی در اسلام است. تصوف همان رازورزی یا mysticism است و به رازهای الهی مربوط می شود. این واژه در لاتین به معنای بستن دهان و سکوت است. گذر از جهان صو
تاندن (tanden:腹)
مرکز انرژی بدن ویژگی‌هایی دارد که آن را برای کنترل انرژی و احساسات مهم می‌سازد.این مرکز معمولا به  ژاپنی تانِدن (tanden) و به چینی دانتیِن (Dantian) و … تلفظ میشود .به طور کلی  تاندِن نقطه ای است که با تمرکز دراین ناحیه  در طب سنتی چینی، ذِن ، سبک های مِدیتِیشن ، مراقبه ، ورزش های رزمی ،یوگا و… با نام های مختلف برای اهداف مشخصی به رسمیت شناخته شده است .معروف ترین و اصلی ترین تاندن ، در زیر ناف(حدودا به اندازه پهنای سه انگشت زیر ناف
* بخش عمده ای از سوالات ، با تسلط به معنی لغات ، قابل پاسخگویی است.
* گرامر سهم کمتری از نمره را دارد. تمرکز اصلی در سوالات گرامر نیز بر گرامر درس امسال است. پس صفحاتی از کتاب که مربوط به گرامر است، خوب مطالعه شود.
* فایلهای صوتی ای که در پست های قبلی در تاریخ 24 آذر گذاشته بودم میتواند کمک بسیار خوبی برایتان باشد. در آن فایلهای صوتی علاوه بر جواب هر سوال (که در کتابهای کمک درسی هم هست) کمی توضیحات اضافه هم گفته شده. 
* آزمون نمره منفی ندارد.
* صورت سو
تمرین برای بهبود میل جنسیاولین مرحله از چرخه جنسی داشتن رغبت جنسی به فرد مقابل است. زنان دوست دارند اغوا شوند، دوست دارند بدانند بخاطر اینکه آنها را دوست دارید با آنها ارتباط جنسی برقرار می کنید نه از سر ناچاری و نه برای ارضا شدن خودتان. این حتی شما را در موقعیت ضعیف تری قرار می دهد، چون رابطه جنسی مثل یک نیاز یک طرفه می شود یعنی مرد تقاضا می کند و زن عرضه می کند که حالت متعادلی نیست.
تمرینی که در اینجا به شما می دهیم برای بر قراری این تعادل خیل
تکنیک‌ها و روش‌های مطالعه مفید و موثر برای دانش‌آموزان

اولین نکته ای که در هنگام درس خواندن باید مورد توجه دانش آموز باشد، مکان و زمان درس خواندن است، شرایط محیطی و زمانی در نحوه یادگیری و ماندگاری مطالب در ذهن، بسیار موثر است. توصیه می شود دانش آموز مکان و زمانی را برای مطالعه انتخاب کند که تمرکز حواس بیشتری را برای وی به دنبال داشته باشد و دانش آموز با فکری آُسوده در مکانی مناسب و آرام و بدون سروصدا به درس خواندن بپردازد.
رفت و آمدهای م
به عموی خودتان فکر کنید
ابتدا در مورد خانواده اش مطالبی را به یاد بیاورید
سپس در باره ی همسرش و خانواده ی همسرش فکر کنید
دوباره بر موضوع اصلی یعنی عموی نازنینتان فکر کنید اینبار سعی کنید عمل فکر کردن را روی شغلهای موفق و ناموفق عموجان تمرکز دهید
شما دارید یک لایه ی جدید روی موضوع عمو میکشید یک طلق رنگی با نام شغلهای عموی من
حالا بیایید راجع به اخلاق و رفتار عمویتان در مهمانی ها و اجتماعاتی که با ایشان مشترکا حضورداشته اید فکر کنید ناچارید اس

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها